تاریخ و اندیشه

آبراهام لینکلن،اتفاق خودش نمی افتد!

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن در سال ۱۸۴۶ به عضویت کنگره آمریکا درآمد. جان فیتز جرالد کندی یک قرن بعد در سال ۱۹۴۶ به عضویت کنگره ی آمریکا درآمد.آبراهام لینکلن سال ۱۸۶۰ به مقام ریاست جمهوری ایالت متحده رسید. جان اف. کندی یک قرن بعد در سال ۱۹۶۰ به ریاست جمهوری آمریکا رسید.

آبراهام لینکلن برده داری را در آمریکا غیر قانونی اعلام کرد. جان اف. کندی قوانین مدنی نوینی به نفع سیاه پوستان وضع کرد.
همسران آبراهام لینکلن و جان اف. کندی هر دو زمانی که در کاخ سفید زندگی می کردند، پسرشان را از دست دادند.
آبراهام لینکلن و جان اف. کندی هر دو روز جمعه در حضور همسرانشان، در حالی که نشسته بودند و جمعیت برایشان کف می زد، از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و به قتل رسیدند. قاتلانِ هر دو رییس جمهور در فاصله یک قرن به دنیا آمده بودند. ( ۱۸۳۹ و ۱۹۳۹)
قاتلِ آبراهام لینکلن در یک تئاتر به او شلیک کرد و بعد در یک انباری پنهان شد. قاتل کندی از یک انباری به او شلیک کرد و در یک سینما مخفی شد. هر دو قاتل پیش از محاکمه کشته شدند.

جانسون

هر دو به دست فردی از اهالی جنوب امریکا کشته شدند و هر دو هم جانشینی به نام «جانسون» داشتند؛ اندرو جانسون، جانشین لینکلن شد که در سال ۱۸۰۸ به دنیا آمده بود و لیندون جانسون، جای کندی نشست که در سال ۱۹۰۸ متولد شده بود. اندرو ده سال بعد از لینکلن فوت کرد و لیندون ده سال پس از کندی.
نام منشی لینکلن، کندی بود که از او خواسته بود آن جمعه به تئاتر نرود و نام منشی کندی ، لینکلن بود که از او خواسته بود به دالاس نرود.
لُژ تئاتری که لینکلن در آن به قتل رسید، « لُژِ کندی» نام داشت و مدل ماشینی که در آن کندی به قتل رسید لینکلن از کارخانه فورد بود.

منبع: مقاله ی «مواردِ عجیبِ مشابه کندی و لینکلن» از سایت Snopes

« سرانجام، این سال ها نیستند که در زندگی ما اهمیت دارند. بلکه زندگی ما در این سال هاست که واجد اهمیت است»

آبراهام لینکلن

«مشکلات جهان به دست آدم های شکاک یا ناامید که افق دیدشان به واقعیت های بدیهی محدود است حل نمی شود. ما به انسان هایی نیازمندیم که بتوانند آن چه که تاکنون وجود نداشته را در خیال خود متصور شوند.»

جان اف کندی

کماکان گور پدر تاریخ

لویی_ژرژ_سوآن!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا