افزایش اطلاعات عمومی با 7 کتاب ارزشمند

بهترین کتاب ها برای افزایش اطلاعات عمومی کدام کتاب ها میباشند؟ در لیست 7 کتاب ارزشمند برای افزایش اطلاعات عمومی کدام کتاب ها قرار دارند؟ در لیست برترین کتاب ها برای افزایش اطلاعات عمومی کدام کتاب ها قرار دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

هر کتاب دریچه‌ای تازه به دنیای آگاهی است؛ فرقی ندارد داستان باشد یا شعر یا کتاب علمی، این خاصیت دنیای شگفت‌انگیز کتاب‌هاست. البته هدف اصلی بعضی کتاب‌ها همین افزایش اطلاعات عمومی است.

افزایش اطلاعات عمومی

اگر دنبال ارضای حس کنجکاوی خود درباره موضوعی هستیم،کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی گزینه مناسبی‌ست.در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا،قصد داریم شما را با کتاب های مناسب برای افزایش اطلاعات عمومی آشنا کنیم.با ما همراه باشید.

جهان مسطح است

کتاب جهان مسطح است

نویسنده: توماس ال. فریدمن
مترجم (پیشنهاد کاربران): احمد عزیزی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): هرمس
تعداد صفحه:
۶۱۳

توماس ال. فریدمن روزنامه‌نگار آمریکایی و برنده جایزه ادبی پولیتزر است. این کتاب را می‌توان حاصل مطالعات و تجربیات فردی او در شغل روزنامه‌نگاری دانست. کتاب رویدادهای دو دهه گذشته دنیا را از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بررسی می‌کند.

حتما بخوانید » افزایش سرعت مطالعه 6 کتاب برای تقویت کتابخوانی

نویسنده با تحلیل مسائل مختلف نیم‌نگاهی هم به آینده جهان و تأثیرات دنیای دیجیتال دارد. در واقع می‌توان کتاب را تاریخچه‌ قرن بیست‌ویک تاکنون دانست. اگر از علاقه‌مندان به سیاست و اقتصاد هستید، مطالعه این کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی را از دست ندهید.

حتما بخوانید » 7 اثر ادبی که نویسندگانشان را به جایزه نوبل رساندند

جوامع جهانی در فرایند ارزش‌آفرینی و در گذار از یک سیستم اصولا عمودی و دستوری به مدل افقی‌تر پیوند و همکاری و با فروپاشی هم‌زمان دیوارها، سقف‌ها و کف‌ها، ناگهان خود را با تغییراتی بسیار ژرف رودررو یافته‌اند.

نمادها و نشانه‌ها

کتاب نمادها و نشانه‌ها

نویسنده: میراندا بوروس میتفورد
مترجمان (پیشنهاد کاربران):
معصومه انصاری، حبیب بشیرپور
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
سایان
تعداد صفحه:
۳۵۲

سال‌ها قبل از اینکه حروف الفبا و نوشتن وجود داشته باشد، استفاده از نمادها و نشانه‌ها یکی از رایج‌ترین راه‌های ارتباطی بشر بوده است. دنیای پر از رمز و رازِ نمادها هنوز هم در حال کشف‌شدن است.

حتما بخوانید » بهترین مجله‌های ادبی برتر دنیا برای علاقه‌مندان به ادبیات و نویسندگی 2022

این کتاب شامل ۲۰۰۰ نماد و نشانه است که از لحاظ معنای فرهنگی، اجتماعی و مذهبی بررسی و تحلیل شده‌اند. اگر دنیای رازآلود و جذاب نشانه‌ها برایتان جذابیت دارد،‌ این کتاب برای شما و تمام علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ و هنر کشورهاست.

حتما بخوانید » چگونه نیمه تاریک وجودمان را بشناسیم؟ 11 کتاب تاثیرگذار

خدایان مصری تقریبا همیشه نمادهای قدرت را می‌پوشیدند یا حمل می‌کردند نظیر تاج، عصا و خرمنکوب. برخی هم عَنخ را حمل می‌‌کردند که نماد زندگی ابدی بود.

در یک چشم به هم زدن

کتاب در یک چشم به هم زدن یک کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی

نویسنده: مالکوم گلدول
مترجم (پیشنهاد کاربران):
مهدی قراچه داغی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
پیکان
تعداد صفحه:
۲۲۰

پشت‌پرده تصمیم‌گیری‌های ما چیست؟ مغز و ناخودآگاه ما چه نقشی در تصمیم‌های آنی ما دارند؟ پاسخ این سؤالات در کتاب «در یک چشم به‌هم زدن» پیدا می‌شوند.

حتما بخوانید » ادبیات فرانسه ؛ بهترین کتاب های ادبیات فرانسه از شازده کوچولو تا سه تفنگدار 2022

در این کتاب می‌بینیم که چطور تصمیم‌های ما در ذهنمان شکل می‌گیرند و چه چیزهایی بر شکل‌گیری‌شان اثر می‌گذارند. این کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی درباره دنیای مغز و ناخودآگاه انسان مناسب است. اگر به این موضوع علاقه دارید، این کتاب اطلاعات جالبی در اختیارتان می‌گذارد.

حتما بخوانید » رئالیسم جادویی چیست؟ 11 کتاب برتر رئالیسم جادویی

کتاب اطلاعات عمومی

ذهن انسان با واگذارکردن بخش قابل‌ملاحظه‌ای از اندیشه به ذهن ناهشیار، به‌ کاراترین شکل ممکن عمل می‌کند. درست همان‌طور که جت بدون اینکه مرتب به آن اطلاعات بدهیم می‌تواند در حالت خلبان خودکار راهش را پیدا کند و جلو برود.

فیزیک ناممکن‌ها

فیزیک ناممکن‌ها

نویسنده: میچیو کاکو
مترجم (پیشنهاد کاربران):
رامین رامبد
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
مازیار
تعداد صفحه:
۴۰۰

میچو کاکو صاحب نظریه جنجالی و شگفت‌انگیز دنیاهای موازی است. او در این کتاب نه فقط این نظریه که بسیاری از پدیده‌های به‌ظاهر ناممکن مانند سفر در زمان و ساخت بشقاب‌پرنده را هم شرح می‌دهد. نکته‌ای که سبب محبوبیت این اثر می‌شود زبان بسیار ساده آن است که به درک بهترش کمک می‌کند. اگر از طراف‌داران دنیای علم هستید، این کتاب برای شماست. این کتاب با بررسی رویدادهای به‌ظاهر ناممکن، شما را شگفت‌زده می‌کند.

حتما بخوانید » بهترین رمان های داستایوفسکی ؛ 10 کتاب اثرگذار که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شوند

البته جهان ما چهاربعدی است (با سه بعد فضا و یک بعد زمان). یعنی شش بعد دیگر باید به طریقی فروپاشیده یا درهم فرو رفته باشند. مانند بعد پنجم کالوزا. به‌تازگی فیزیک‌دان‌ها برای اثبات یا رد وجود این بُعدهای بالاتر، حسابی به فکر فرورفته‌اند. شاید یافتن انحرافات از قانون گرانش نیوتون، ساده‌ترین راه اثبات وجود بعدهای بالاتر باشد.

حتما بخوانید » بهترین رمان های کلاسیک

جهان در ۱۰۰ سال آینده

جهان در صدسال آینده

نویسنده: جورج فریدمن
مترجم (پیشنهاد کاربران):
ابوالحسن تهامی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
فرزان روز
تعداد صفحه:
۲۷۴

جورج فریدمن، آینده‌پژوه آمریکایی، در حوزه جمع‌آوری اطلاعات و پیش‌بینی آینده سیاسی کشورها به‌‌ویژه آمریکا فعالیت می‌کند. او بر اساس اطلاعاتش، کشورهای قدرتمند دنیا و رقیب‌هایشان را از لحاظ سیاسی و اقتصادی بررسی می‌کند. این کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی شما درباره مسائل سیاسی کشورهایی چون آمریکا، انگلستان، چین و ژاپن را بالا توصیه می‌شود. اگر از افرادی هستید که اخبار جهان را پیگیری می‌کنند، این کتاب اطلاعات مفیدی در اختیارتان می‌گذارد.

حتما بخوانید » بهترین کتاب های کمدی

من غیب‌گو نیستم، اما روشی دارم که خدمت‌های ارزشمندی به من کرده است. البته ممکن است این روش در دریافت گذشته و پیش‌بینی آینده کاستی‌هایی داشته باشد. در این کار من می‌کوشم که زیر بی‌نظمی‌های تاریخ، نظمی نهفته ببینم و برآورد کنم که از آن نظم چه حوادث، چه روندها و چه فن‌شناسی‌هایی به بار خواهند آمد.

حتما بخوانید » کتاب‌های مورد علاقه ثروتمندان ؛ 11 کتاب توصیه‌شده توسط ثروتمندان دنیا

چه کسی، چه وقت، چه چیزی را اختراع کرد؟

چه کسی؟ چه وقت؟ چه چیزی را اختراع کرد؟

نویسنده: دیوید الیارد
مترجم (پیشنهاد کاربران):
محمد اسماعیل فلزی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
مازیار
تعداد صفحه:
۴۱۳

اختراعات اصلی‌ترین عوامل تغییر دنیای ما هستند. خود اختراعات و کارایی آنها در زندگی روزمره ما همیشه هیجان‌انگیز بوده‌اند، پس شاید دانستن اینکه این اختراعات چه مسیری را طی کرده‌اند تا به مرحله بهره‌برداری برسند هم به همان اندازه جذاب باشد.

حتما بخوانید » بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022)

این کتاب مسیری را شرح می‌دهد که مخترعان طی کرده‌اند تا ما امروز با اختراعاتشان زندگی راحت‌تر و بهتری داشته باشیم. اگر اختراعات حس کنجکاوی شما را برمی‌انگیزند، این کتاب مخصوص شماست.

یکی از مهم‌ترین ابداع‌های وارداتی سیستم اعدادی بود که امروزه به‌ کار می‌بریم و به اعداد عربی و هندی معروف‌اند و فردی ایتالیایی به‌نام لئوناردو فیبوناتچی آنها را ارائه کرده است.

حتما بخوانید » غلبه بر تنبلی ؛ 11 کتاب که باید تنبل‌ها بخوانند

سخن پایانی

کتاب‌های مناسب برای افزایش اطلاعات عمومی بسیار متنوع هستند.در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا سعی کردیم تعدادی از بهترین کتاب‌های اطلاعات عمومی برای سلیقه‌های مختلف را به شما معرفی کنیم.

پیشنهادها و تجربه‌های مطالعاتی شما درباره کتاب‌های اطلاعات عمومی، این فهرست را تکمیل‌تر می‌کند. لطفا عنوان بهترین کتاب اطلاعات عمومی را که خوانده‌اید برایمان بنویسید. چرا این کتاب اطلاعات عمومی در فهرست بهترین‌های شما قرار دارد؟

منبع » goodreads

بیشتر بخوانید » 11 کتاب جالب و خواندنی بر اساس روایت‌های واقعی 2022

ارسال شده در ۲۹ بهمن ۱۴۰۰
 • اشتراک گذاری :
 • 51

  لینک دوستان

  دیدگاه ها

  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  از سراسر وب