بهترین بیمارستان‌های جهان 11:11

بهترین بیمارستان‌های جهان کدام بیمارستان ها میباشند؟ در لیست بهترین بیمارستان‌های جهان کدام بیمارستان ها قرار دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سولات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

اگر بهترین بیمارستانهای دنیا را بشناسید، می‌توانید با اضطراب کمتری با بحران‌های سلامتی روبه‌رو شوید و در صورت تشخیص‌های نگران‌کننده، بهترین مراقبت پزشکی را دریافت کنید. بعضی از بیمارستان‌های این فهرست خیلی معروف‌اند و بعضی‌هایشان شما را متعجب خواهند کرد. در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا، 11 مورد از بهترین بیمارستانهای دنیا را به‌ترتیب رتبه به شما معرفی می‌کنیم و خصوصیات و مکان آنها را به اشتراک می‌گذاریم. با ما همراه باشید.

کلینیک مایو در روچستر (Mayo Clinic)

بهترین بیمارستان‌های جهان

این بیمارستان آمریکایی بهترین بیمارستان جهان است. کلینیک مایو سازمانی غیرانتفاعی است که در ایالت مینه‌سوتا آمریکا و در قلب شهر روچستر قرار دارد. این بیمارستان ۱۲۶۵ تخت دارد و ۶۵هزار نفر در آن کار می‌کنند.

کلینیک مایو بیش از ۱۰۰ سال است که بیمارانی از سراسر جهان را درمان می‌کند و توانسته رتبه‌های ممتاز زیادی در زمینه خدمات خود کسب کند. این بیمارستان رتبه ۱ را در این ۵ تخصص پزشکی کسب کرده است:

 • دیابت و بیمارهای غدد درون‌ریز؛
 • بیماری‌های معده و روده‌ای و جراحی آنها؛
 • بیماری‌های زنان؛
 • جراحی ریه و دستگاه تنفس؛
 • بیماری‌های دستگاه ادراری.

کلینیک کلیولند (Cleveland Clinic)

بیمارستان کلیولند

این بیمارستان با ۱۲۸۵ تخت در شهر کلیولند آمریکا قرار دارد. سالانه ۶میلیون نفر از سراسر دنیا در این بیمارستان تحت درمان قرار می‌گیرند. کلینیک کلیولند که قدمتی ۱۰۰ساله دارد، از ابتدا یکی از پیشگامان پزشکی مدرن بود. در حال حاضر نیز این بیمارستان رتبه دوم را در جهان دارد و توانسته در آمریکا به رتبه اول جراحی قلب برسد. در حوزه‌های دستگاه ادراری، پزشکی سالمندان و روماتیسم‌شناسی نیز رتبه دوم را دارد.

حتما بخوانید » مود ترکر چیست؟ چگونه به سلامت روان کمک می‌کند؟ 11:11

بیمارستان عمومی ماساچوست (Massachusetts General Hospital)

این بیمارستان در ایالت بوستون آمریکا واقع شده و اولین بیمارستان آموزشی دانشگاه هاروارد است. این بیمارستان همواره از بهترین بیمارستان‌های آمریکا بوده و در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ توانسته رتبه‌های ۱ و ۲ را کسب کند. خدمات پرستاری، جراحی شکمی و قلبی بیمارستان ماساچوست از برترین‌های دنیاست و سالانه آزمایش‌های ارزشمند زیادی نیز انجام می‌دهد. علاوه بر اینها، بیمارستان عمومی کودکان ماساچوست نیز می‌تواند بهترین درمان‌ها و مراقبت‌ها را برای بیماری‌های نادر و پیچیده کودکان ارائه کند.

حتما بخوانید » تقویت مغز و حافظه ؛ 11 ماده‌ی غذایی عالی برای تقویت مغز

بیمارستان عمومی تورنتو

این بیمارستان که شبکه دانشگاهی سلامت (University Health Network) نیز نامیده می‌شود، از ترکیب چندین ساختمان و مرکز درمانی در شهر تورنتو کانادا ایجاد شده است و مجموعه کاملی از خدمات سلامتی را ارائه می‌کند. هدف این بیمارستان مراقبت پزشکی بی‌نقص، کشف و آموزش دانش‌های مفید برای جامعه است.

بیمارستان عمومی تورنتو از این بخش‌ها تشکیل شده است:

 • مرکز درمان سرطان پرنسس مارگارت؛
 • مؤسسه توان‌بخشی تورنتو؛
 • مرکز آموزشی شبکه دانشگاهی سلامت.

حتما بخوانید » تحرک بیشتر در زندگی روزمره با 11 روش هوشمندانه

بیمارستان شاریته (Charité – Universitätsmedizin Berlin)

بیمارستان شاریته آلمان در شهر برلین، یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های آموزشی در اروپا و از بهترین بیمارستانهای دنیا است که بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد. پزشکان و دانشمندان این بیمارستان بهترین خدمات پزشکی بین‌المللی را ارائه می‌کنند و بیش از نیمی از برندگان آلمانی جایزه نوبل در زمینه پزشکی از بیمارستان شاریته بوده‌اند.

حتما بخوانید » تصمیم گیری سریع ولی هوشمندانه با 21نکته‌ مهم❽

این بیمارستان را حدود ۱۰۰ کلینیک و سازمان مختلف تشکیل می‌دهند که بین ۱۷ مرکز تقسیم شده‌اند. همچنین بیش از ۱۶۳۰۰ نفر در این بیمارستان کار می‌کنند که موجب شده این بیمارستان یکی از بزرگ‌ترین مراکز کاری برلین باشد.

بیمارستان جانز هاپکینز (The Johns Hopkins Hospital)

بیمارستان جان هاپکینز از بهترین بیمارستانهای دنیا

بیمارستان جانز هاپکینز با ۱۰۰۰ تخت در شهر بالتیمور آمریکا قرار دارد. این بیمارستان رتبه ۶ جهان و رتبه ۴ آمریکا را دارد و در ۱۲ تخصص مختلف، جزو رتبه‌های برتر این کشور است، مثلا:

 • در روان‌پزشکی و درمان بیماری‌های روماتیسمی رتبه اول را دارد.
 • رتبه سوم کشور در زمینه گوش، حلق و بینی و چشم‌پزشکی است.
 • در عصب‌شناسی و جراحی مغز و اعصاب رتبه چهارم را از آن خود کرده است.
 • در زمینه دستگاه ادراری رتبه پنجم را دارد.

حتما بخوانید » خودشناسی چگونه می‌تواند باعث تحولات مثبت در زندگی شود؟ 2022

بیمارستان زوریخ (University Hospital Zurich)

بیمارستان زوریخ در سوئیس، ۹۵۳ تخت دارد و بهترین خدمات را در زمینه تشخیص، جراحی و درمان ارائه می‌دهد. این مرکز پزشکی تخصصی و گسترده می‌تواند بیماری‌های پیچیده و مختلفی را با امکانات به‌روز خود درمان کند. همچنین به عنوان بیمارستان آموزشی، سالانه بیش از ۱۰۰۰ برنامه آموزشی پزشکی دارد.

بیمارستان عمومی سنگاپور

بیمارستان عمومی سنگاپور با ۱۷۸۵ تخت رتبه هشتم را بین بهترین بیمارستانهای دنیا دارد و بزرگ‌ترین بیمارستان سنگاپور است. این بیمارستان با هزینه مناسب مراقبت تخصصی به بیماران ارائه می‌کند، پزشکان آینده را تعلیم می‌دهد و برای بهبود مراقبت‌ها تحقیق می‌کند. ۵ مرکز تخصصی پزشکی بین‌المللی مختلف در این بیمارستان واقع شده‌اند و سالانه بیش از ۱میلیون بیمار در آنها درمان می‌شوند.

حتما بخوانید » چطور در هر سنی تیزبین باشیم

بیمارستان کارولینسکا (Karolinska University Hospital)

بیمارستان کارولینسکا

این بیمارستان یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های آموزشی اروپاست و ۱۳۴۰ تخت دارد. بیمارستان کارولینسکا در شهر سولنا کشور سوئد واقع شده و شهرت بین‌المللی دارد. این بیمارستان بر ۳ حوزه مراقبت، تحقیق و آزموش تمرکز دارد و می‌تواند مراقبت‌های کاملا تخصصی را در اختیار تمام مراجعان سوئدی و شهروندان کشورهای دیگر قرار دهد.

سالانه ۱٫۳۵میلیون بیمار در این بیمارستان ویزیت می‌شوند و با ۱۵۲۰۰ نفر نیروی کار، یکی از مراکز کاری مهم کشور نیز به شمار می‌رود. فعالیت‌های بیمارستان به ۶ حوزه مختلف تقسیم می‌شوند که هرکدام زیرمجموعه‌های خود را دارند. این ۶ حوزه عبارت‌اند از:

 • پزشکی اورژانسی و ترمیمی؛
 • کودکان؛
 • سرطان؛
 • قلب و عروق و اعصاب؛
 • سالمندان؛
 • مراقبت‌های زنان.

حتما بخوانید » هوش اجتماعی چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟ 11:11

بیمارستان آرهوس (Aarhus University Hospital)

بیمارستان آموزشی آرهوس در شهر آرهوس دانمارک، ۱۱۵۰ تخت دارد و با ۴۱ بخش بالینی مختلف به مردم خدمت‌رسانی می‌کند. ۲ بیمارستان اصلی شهر آرهوس با هم ادغام شدند تا این بیمارستان آموزشی را به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بیمارستان مرکز دانمارک تبدیل کنند. مراکز درمانی تخصصی این بیمارستان عبارت‌اند از:

 • قلب‌وعروق؛
 • کودکان؛
 • ایمنی‌شناسی؛
 • پوست؛
 • عصب‌شناسی؛
 • میکروبیولوژی.

حتما بخوانید » هوش احساسی چیست؟ کلید رضایت از زندگی 11:11

بهترین بیمارستان‌های قاره‌ها

اگر دنبال بهترین بیمارستان‌های نزدیک به محل زندگی خود هستید، شناخت ۵ بیمارستان برتر هر قاره می‌تواند به شما کمک کند تا بر اساس امکان سفر، گزینه‌ها را مشخص کنید.

درباره بعضی از بیمارستان‌ها در بخش قبلی توضیح دادیم و برای پرهیز از تکرار، این توضیحات را در ادامه نمی‌آوریم و می‌توانید توضیحات این بیمارستان‌ها را در فهرست 11 بیمارستان برتر دنیا بیابید.

حتما بخوانید » آرامش ذهنی

بهترین بیمارستان‌های آسیا

۱. بیمارستان عمومی سنگاپور

۲. بیمارستان بین‌المللی سنت لوک

۳. بیمارستان آموزشی توکیو

۴. بیمارستان آموزشی نشنال سنگاپور

۵. مرکز درمانی آسان

بیمارستان بین‌المللی سنت لوک

این بیمارستان بین‌المللی در شهر توکیو ژاپن واقع شده است و ۵۳۰ تخت دارد. بیمارستان سنت لوک در سال ۱۹۰۱ توسط دکتر رودالف بولینگ توسلر آمریکایی احداث شد. از زمان تأسیس آن، ساختمان‌ها و بخش‌های زیادی به این بیمارستان اضافه شده‌اند و توانسته به یکی از مراکز برجسته پزشکی و شانزدهمین بیمارستان برتر جهان تبدیل شود.

حتما بخوانید » زندگی بی درد چیزی نیست جز هماهنگی با جریان زندگی 11:11

بیمارستان آموزشی توکیو

این بیمارستان بین‌المللی در ژاپن واقع شده است و ۱۲۰۰ تخت دارد. بیمارستان آموزشی توکیو رتبه ۱۸ را در بین برترین بیمارستان‌های جهان دارد و در شهر توکیو قرار گرفته است. هدف اصلی این بیمارستان فراهم‌کردن بهترین مراقبت پزشکی، رسیدن به نوآوری و پیشرفت در زمینه‌های پزشکی و آموزش جامع به کادر درمان آینده است. مراکز مختلف بیمارستان سنت لوک عبارت‌اند از:

 • مرکز مراقبت‌های ویژه؛
 • اورژانس کودکان؛
 • مرکز مشاوره ناباروری؛
 • مرکز توان‌بخشی.

بیمارستان آموزشی نشنال سنگاپور

بیمارستان آموزشی نشنال

این بیمارستان با ۱۲۰۰ تخت در سنگاپور واقع شده است و بیش از ۵۰ مرکز تخصصی پزشکی، جراحی و دندان‌پزشکی دارد. بیمارستان آموزشی نشنال تنها بیمارستان سنگاپور است که عمل پیوند کلیه و کبد کودکان را انجام می‌دهد.

این بیمارستان در سال ۱۹۸۵ ساخته شده است و سالانه بیش از ۱میلیون بیمار را درمان می‌کند. بعضی تخصص‌های این بیمارستان عبارت‌اند از:

 • بیهوشی؛
 • سرطان‌شناسی؛
 • قلب‌وعروق؛
 • دندان‌پزشکی؛
 • کودکان.

حتما بخوانید » آرامش ذهنی

مرکز درمانی آسان (Asan Medical Center)

این بیمارستان با تقریبا ۳۰۰۰ تخت، در شهر سئول کره جنوبی قرار دارد. مرکز درمانی آسان در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد و در حال حاضر ۴۹ مرکز درمانی و ۳۹ مرکز تخصصی دارد. مهم‌ترین کلینیک‌های تخصصی این بیمارستان عبارت‌اند از:

 • سازمان سرطان آسان؛
 • مرکز دیابت؛
 • مرکز پیوند عضو.

بیمارستان آسان رتبه ۳۷ را بین بهترین بیمارستان‌های جهان دارد و توانسته افتخارات زیادی در زمینه پیوند کبد کسب کند. سالانه بیش از ۱میلیون بیمار به این مرکز درمانی مراجعه می‌کنند.

بهترین بیمارستان‌های اروپا

۱. بیمارستان شاریته

۲. بیمارستان زوریخ

۳. بیمارستان کارولینسکا

۴. بیمارستان آرهوس

۵. بیمارستان پیتیه سالپتریر

بیشتر بخوانید » افزایش قدرت مغز

بیمارستان پیتیه سالپتریر

این بیمارستان فرانسوی ۱۷۰۰ تخت و رتبه دوازدهم جهان را دارد. این بیمارستان در منطقه ۱۳ پاریس واقع شده است و با بیش از ۹۰ ساختمان، ۷۷ خدمت پزشکی مختلف را ارائه می‌کند. برترین خدمات این بیمارستان عبارت‌اند از:

 • درمان اختلالات سیستم عصبی و بیماری‌های روان؛
 • تشخیص بیماری‌های قلبی‌عروقی و متابولیک؛
 • بیماری‌های عفونی پیچیده و خودایمنی؛
 • جراحی پیوند عضو و استخوان.

بهترین بیمارستان‌های آمریکا

۱. کلینیک مایو در روچستر

۲. کلینیک کلیولند

۳. بیمارستان عمومی ماساچوست

۴. بیمارستان عمومی تورنتو

۵. بیمارستان جانز هاپکینز

حتما بخوانید » تفکر سیاه و سفید چیست؛ آسیب‌ها و راه‌های مقابله با آن 2022

بهترین بیمارستان‌های استرالیا

بیمارستان رویال ملبورن

این بیمارستان با ۵۷۱ تخت در شهر ملبورن استرالیا قرار دارد. بیمارستان رویال ملبورن فعالیت خود را از سال ۱۸۴۸ شروع کرد و با پیشرفت‌های خود توانست به بیست‌وهشتمین بیمارستان برتر دنیا تبدیل شود. این بیمارستان مجموعه گسترده‌ای از خدمات تخصصی پزشکی، جراحی و روانی را عرضه می‌کند و علاوه بر آن، خدمات مراقبت از سالمندان و توان‌بخشی را نیز ارائه می‌دهد.

بیمارستان آلفرد

بیمارستان آلفرد یکی از پرمراجعه‌ترین اورژانس‌ها و بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه ایالت را دارد. این بیمارستان در شهر ملبورن واقع شده است و خدمات تخصصی آن عبارت‌اند از:

 • پیوند قلب و ریه؛
 • بخش سوختگی بزرگ‌سالان؛
 • بخش تخصصی سرطان پوست.

سالانه افراد زیادی برای دریافت مراقبت‌های کامل سرطان، سیستم تنفسی، قلب‌وعروق و مراقبت روانی به بیمارستان آلفرد مراجعه می‌کنند. این بیمارستان رتبه ۳۶ را بین بیمارستان‌های برتر جهان دارد.

حتما بخوانید » زندگی موفق ؛ چگونه موفق شویم؟ با این 11 قدم زندگی خود را تغییر دهید

بیمارستان رویال بریسبین و زنان (Royal Brisbane and Women’s Hospital)

بیمارستان رویال بریسبین

این بیمارستان بزرگ‌ترین بیمارستان شهر بریسبین استرالیاست و ۱۰۰۰ تخت دارد. این بیمارستان یکی از مراکز درمانی و تحقیقاتی ممتاز جهان است و با بیش از ۱۴ دانشگاه همکاری دارد. بیمارستان رویال بریسبین سالانه حدود ۸۱هزار بیمار اورژانسی دارد، از ۱۵۰هزار بیمار سرطانی مراقبت می‌کند، ۲۷هزار عمل جراحی انجام می‌دهد و کمک می‌کند حدود ۵هزار نوزاد به دنیا بیایند.

۴. بیمارستان رویال پرنس آلفرد (Royal Prince Alfred Hospital)

این بیمارستان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های کشور استرالیاست و در شهر سیدنی قرار دارد. بیمارستان رویال پرنس آلفرد در سال ۱۸۸۲ تأسیس شد و از آن زمان یکی از برترین مراکز مراقبتی منطقه بوده است. افتخارات این بیمارستان عبارت‌اند از:

 • مرکز آموزشی جراحی رباتیک؛
 • درمان ژنتیک بیماری تالاسمی و هموفیلی؛
 • نوآوری در زمینه جراحی‌های لگن.

حتما بخوانید » ورم کردن دست‌ها؛ علت و درمان‌های خانگی آن 11:11

کلام آخر

بهترین بیمارستانهای دنیا هدف خود را پیشرفت در زمینه‌های درمانی و تحقیقاتی قرار داده‌اند و می‌توانند با به‌روزترین امکانات برای درمان هر نوع بیماری بکوشند. این بیمارستان‌ها در کشورهای مختلفی قرار دارند و آشنایی با آنها می‌تواند برای بهره‌مندی از مراقبت مناسب، آشنایی با فرصت‌های شغلی برای کادر درمان و اطمینان از اعتبار تحقیقات مختلف مفید باشد.

بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان بهترین بیمارستان‌های جهان

منبع » newsweek

بیشتر بخوانید » پاکسازی ذهن ؛ ذهن خود را برای زندگی بهتر آماده کنید 11 روش موثر

ارسال شده در ۲۳ بهمن ۱۴۰۰
 • اشتراک گذاری :
 • 74

  لینک دوستان

  دیدگاه ها

  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  از سراسر وب