فال تاروت یک کارتی – تاروت 1 کارتی آنلاین

فال تاروت یکی از دقیقترین و معتبرترین فال ها با پیشینه بسیار تاریخی بوده که پاسخگوی بسیاری از سوالات مربوط به روابط عاشقانه، کار، پول و … می باشد.

از هزاران سال پیش پیشگویان و طالع بینان از این فال استفاده می کرده و مورد اعتماد آنها بوده است.

هر کارت از فال تاروت دارای معانی متفاوت با توجه به موقعیت مکانی آن بوده و بنابراین یک جواب یکتا به سوال شما می دهد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

ابتدا نیت کنید،اکنون تمام کارت ها جلوی روی شما هستند،این کارت ها نامرتب هستند یا به اصطلاح ُبر خورده اند،.ماوس یا انگشت خود را بر روی کارت ها حرکت دهید،وقتی احساس کردید به کارت مورد نظر خود رسیده اید بر روی تک کارت خود کلیک نمایید و منتظر نمایش متن کارت خود بمانید.

همچنین این کار یک تمرین سرگرم کننده برای پیدا کردن پتانسیل های روانی شما و یا به عبارت دیگر قدرت های بالقوه ذهن شما می باشد. یاد بگیرین ارتباط خود با کائنات را لمس کنید، نشانه انتخاب کارت مورد نظر چگونه به شما الهام میشود؟ انگشتان دستتان سوزن سوزن می شود؟ یک رایحه حس می کنید؟ یک صدا می شنوید؟ و یا ناخودآگاه تصور می کنید یک کارت از بقیه کارت ها برجسته تر شده؟ اگر بتوانید این احساسات را پیدا کنید و پرورش دهید نشانه های بیشتری از کائنات را نیز دریافت خواهید کرد.

کاربر گرامی طبق قوانین کشور از اینکه فقط جهت سرگرمی از فالها استفاده می کنید سپاسگزاریم و اوقات خوشی را برای شما آرزو می کنیم.همچنین مجله اینترنتی ماهتوتا هیچ گونه فعالیتی در زمینه انجام فال های حضوری یا تلفنی ندارد.


فال تاروت

فال تاروت
فال تاروت

فال تاروت یکی از قدیمی ترین و جالب ترین روش های پیشگویی یا الهام بخشی در تاریخ بشر بوده است.فال تاروت در گذشته بیشتر مورد توجه اشراف بود زیرا دسترسی به پیشگوی مسلط به تاروت در زمانی که حاکمان آن را ممنوع کرده بودند بسیار پرهزینه بود. امروزه نیز افرادی که به تاروت تسلط داشته باشند نادرند و یا هزینه های زیادی را دریافت میکنند.

واژه انگلیسی و فرانسوی تاروت از «تاروچی» ایتالیایی ریشه گرفته که خودش ریشه مشخصی ندارد. طبق نظریه دیگری نام تاروت از «رودخانه تارو» (شمال ایتالیا، در نزدیکی پارما) گرفته شده؛ بنظر می‌رسد خود بازی ریشه در شمال ایتالیا،میلان یا بولونیا دارد. دیگر نویسندگان باور دارند که تاروت از واژه عربی «طُرُق» به معنی راه‌ها آمده و بعضی آنرا از «تَرَکَ» به معنی «پشت سر گذاشتن» میدانند. حتی ریشه‌شناسی فرانسوی آنرا از «طَرح» به معنای نقشه می‌پندارد.

«دی جبلین» ،کشیش و محقق سوییسی، اظهار داشت که تاروت از واژه‌های قبطی «تار» به معنی سلطنتی و «رو» به معنی «جاده» آمده پس «تاررو» یعنی «راه سلطنتی» به سوی فرزانگی. البته مصرشناسان در ریشه‌شناسی زبان مصری، مدرکی برای تایید این نظریه خودساخته نیافتند. از دقت در این واژه‌ها به معنای مشترکی می‌رسیم که اشاره به راه و روش دارد که نهانجویان آنرا بسوی کمال و بینهایت میدانند.

پرسش دیگری مطرح است که آیا تاروت به «هاروت و ماروت» اشاره شده در آیات قرآن مرتبط است؟ بر طبق این آیه گروهی از قوم بنی اسراییل،جادوگری را برای انجام آزمایش از دو فرشته به نام هاروت و ماروت می‌آموزند؛ همچنین بیان می‌کند که این دانش می‌تواند توسط شیطان به افراد دیگر منتقل شود.

تاریخچه فال تاروت

فال تاروت
فال تاروت

جادوگر؛ از دست ویسکانتی-اسفورزا.
کارتهای بازی احتمالاً از قاهره در اواخر قرن ۱۴ وارد اروپا شده است. این کارتها خالهایی بسیار مشابه با ۴ خال تاروت دارند که عبارت از شمشیر،ترکه،جام و سکه هستند. خالهای تاروت هنوز در ورق بازی سنتی ایتالیا،اسپانیا و پرتغال وجود دارد. ورقهای مصور احتمالاً بین سالهای ۱۴۱۸ تا ۱۴۲۵ بوجود آمده‌اند.

این دست ورق با ۱۶ کارت از تصاویر خدایان یونانی وخالهایی به شکل ۴ نوع پرنده توصیف شده که رایج نبوده است. نخستین کارتهای شناخته شده تاروت بین سالهای ۱۴۳۰ تا ۱۴۵۰ میلادی در میلان، فرارا و بولونیا خلق و در این حین تصاویر نمادین به دست رایج دارای ۴ خال افزوده شدند. کارتهای جدید «خال حکم» نام گرفتند؛ کهن ترین تاروت بجا مانده به پانزده دست ورق چندپاره باز می‌گردد که برای خانواده «ویسکانتی- اسفورزا»، حکمرانان میلان، نقاشی شده بوده است.

تاروت یک کارتی

به نظر می‌رسد این بازی در ۱۴۵۰ که سال شاد و پرجشن وسروری در تاریخ ایتالیاست، اهمیت یافته است. در ۱۴۹۱ نقشهای ویژه‌ای که نشانگر فلسفه، اجتماع، تخیل، طالع بینی و پیشگویی وهمچنین قهرمانان رومی،یونانی و یا بابلی بودند، به تاروچی ایتالیا افزوده شد. کارتهای دست ساخت تاروت در قرن ۱۴ مورد حمله شدید خطبایی که مدعی وجود ذات شیطان در آن بودند، قرار گرفت.

با وضع موجود بیشتر حکومتها تاروت را آزاد و بعضی آنرا قدغن اعلام کردند. با آمدن صنعت چاپ، تولید انبوه دست ورقها میسر شد که ورقهای این دوره از شهرهای مختلف فرانسه بجا مانده است. محبوترین الگوی چاپ دست ورق‌های اولیه متعلق به شهر مارسی می‌باشد که به «تاروت مارسلی» معروف است.

بازیهای تاروت

هدف اصلی کارتهای تاروت بازی وسرگرمی بوده است؛ پیدایش نخستین قوانین پایه به دست نوشته «مارتیانو دا تورتونا» قبل از ۱۴۲۵ وبعد از آن به سال ۱۶۳۷ برمیگردد. بازی تاروت گوناگونی فرهنگی بسیاری دارد. تاروت در ایتالیا محبوبیت کمتری پیدا کرد؛ در عوض تعداد بازی‌ها خارج از ایتالیا بسیار زیاد می‌باشد. تاروت فرانسوی (تاروک) نزد محلیان این کشور بسیار محبوب است و همچنین در اروپای مرکزی بطور گسترده بازی می‌شود.

فال تاروت
فال تاروت فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی فال تاروت یک کارتی

پیشگویی و اسرارآمیزی تاروت

هر کارت تاروت دارای یک تصویر ویک عنوان است که هرکدام بیانگر مفهوم ویژه‌ای می‌باشد. باور پیشگویی تاروت این است که کارتهای رو شده برای شرکت کننده دیدگاهی از آینده و حتی وضعیت کنونی او را در اختیارش قرار می‌دهد. پیشگویی با کارتهای بازی احتمالاً اولین بار به کتابی به نام «الهامات فرانچسکو مارکولینی» مربوط می‌شود که روشی ساده را از انتخاب تصادفی کارتهایی که جدا از فال بی‌معنی بودند،ارایه می‌داد.

اما دست نوشته‌هایی از سالهای ۱۷۳۵ و ۱۷۵۰ مدارکی ناقص از استفاده تاروت طبق ترتیب کارتها برای پیشگویی هستند. همچنین در خاطرات ژاکامو کاسانووا در۱۷۶۵ آمده که معشوقه روس او با ورق تاروت فال می‌گرفته است. کارتهای تاروت بعدها با عرفان و جادو تلفیق شدند. البته تاروت تا قرون ۱۸ و ۱۹ مورد اقتباس نهانجویان، رمز شناسان ویا انجمن‌های سری قرار نگرفته است.

این سنت هنگامی باب شد که دی جبلین مطالعات خود را در سال ۱۷۸۱، درباره نمادهای مذهبی و آثار آن در دنیای امروزی منتشر کرد. او نخست اثبات کرد که نمادهای تاروت مارسلی بیانگر رازهایی از خدایان مصری، ایسیس و تحوت است. از شناسایی کارتهای تاروت بوسیله «کتاب تحوت» صریحاً به این نتیجه می‌رسیم که تا به امروز تاروت در سیر تلاش نهانجویان برای عروج و کمال وجود داشته است. همچنین در کتاب بریدا از پائولو کوئلیو آمده است که شخصیت اصلی داستان بریدا برای مراقبه و ورود به جهان روحانی از کارت های تاروت استفاده میکرده است.

دکمه بازگشت به بالا