حرفه‌ای شدن ؛ چگونه حرفه ای شویم؟غلبه بر نیروی مقاومت درونی 2022

حرفه‌ای شدن نیازمند چیست؟ چگونه حرفه ای شویم؟ چگونه با غلبه بر نیروی مقاومت درونی حرفه ای شویم؟ مقاومت درونی چیست؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

چیزی در درون همه‌ی ما وجود دارد به نام مقاومت درونی. این مقاومت درونی ست که سد راه شما برای حرفه‌ای شدن می‌گردد. شما برای رسیدن به نقطه‌ی حرفه‌ای شدن، باید بتوانید بر همین یک مانع یعنی بر مقاومت درونی تان، غلبه کنید.

مقاومت درونی چیست؟

مقاومت درونی

ما دو تا زندگی داریم. یکی زندگی قبل از حرفه‌ای شدن و دیگری زندگی بعد از حرفه‌ای شدن. مقاومت درونی، بیشتر مایل به زندگی اول است و نسبت به زندگی حرفه‌ای ما حس نفرت دارد.

حتما بخوانید » رزومه حرفه‌ای را با دوری از این 15 اشتباه بنویسید

مقاومت درونی آنقدر از حرفه‌ای شدن شما متنفر است که با بهانه های مختلف سد راهتان می‌شود. باعث می‌شود یک نویسنده از میز کارش دور بماند.  یک طراح از محل انجام پروژه اش. این دشمن درونی، درون  هر شخصی است که قصد دارد تا در هر کاری، قدمی بردارد و باعث می‌شود هر رویایی را که در سر پرورانده‌اید ، به سرانجام نرسد.

مقاومت درونی از کجا سرچشمه می‌گیرد؟ 

حرفه‌ای شدن

اغلب مردم دو تا زندگی دارند. یکی زندگی که در حال حاضر دارند و دیگری زندگی نکرده‎ی آنهاست که در ذهنشان است. و نیروی مقاومت درونی درست در وسط این دو زندگی ایستاده است.

حتما بخوانید » نویسندگی حرفه ای ؛ 22 گام برای تبدیل شدن به یک نویسنده حرفه‌ای

رویارویی با مقاومت درونی 

حرفه ای شویم

 • – مقاومت درونی چیزی نیست که بتوان به سادگی آن را دید.  نمی‌توان آنرا لمس کرد یا شنید یا بو کشید. اما می‌توان آنرا حس کرد. وقتهایی که مصمم به انجام یک کار هستیم،  این مقاومت درونی شبیه یک میدان انرژی مقاومت کننده، در برابر ما حس می‌شود.  یک جور نیروی مقابله گر در برابر ماست که نسبت به نیروی قصد ما واکنش نشان می‌دهد.  هدفش این است ما را به بیرون پرتاب کند تا وارد زمان و مکان کار نشویم.  هدفی این است حواس ما را به هر طریقی که می‌تواند پرت می‌کند. برایمان به هر روشی شده مانع تراشی می‌کند تا ما دست به انجام کار مورد نظرمان نزنیم.
 • – اگر به معنای واقعی کلمه، مقاومت را درک نمایید آنگاه لیاقت رسیدن به هر آنچه در سر دارید را خواهید داشت.
 • – یک هنرمند هوشیار، در مواجه شدن با نیروی مقاومت درونی‌اش، باید به شدت سخت‌گیر باشد. هم با خودش هم با دیگران.
 • – بهترین خدمتی که یک هنرمند می‌تواند به دیگران انجام دهد این است که برای خودش و دیگران، الهام بخش مبارزه با نیروی مقاومت درونی باشد.
 • – مسئولیت مقابله با نیروی مقاومت درونی، در دست خود شماست. تمام کاری که باید انجام دهید این است که باور کنید چنین نیروی وجود دارد

حتما بخوانید » آموزش ادیت عکس حرفه‌ ای‌؛ معرفی ترفندها و برنامه‌های کاربردی 2022

نکاتی در مورد هنر مقابله با نیروی مقاومت برای نویسندگان 

حرفه‌ای شدن

 • – اگر شما یک نویسنده‌اید و قصد دارید چیزی را بنویسید، مسئله‌ی اصلی این نیست که چه چیزی می‌خواهید بنویسید. موضوع کتاب شما سخت نیست، سختی کار اینجاست که باید بنشینید و بنویسید.
 • – آنچه شما را از نشستن و نوشتن، دور نگه می‌دارد، نیروی مقاومت درونی‌تان است.
 • – نیروی مقاومت درونی، برای یک هنرمند آنقدر زیاد است که جالب است بدانید وقتی هیتلر به دانشکده‌ی نقاشی وارد شد، نقاشی کشیدن روی یک بوم سفید خالی  برایش سخت تر از راه انداختن جنگ جهانی دوم بود.
 • – یک هنرمند همانند یک جنگجو ست. هر دو از یک الگو پیروی می‌کنند. هر دو باید هر روز با دشمنان زیادی مواجه شوند و آنها را شکست دهند.
 • – هیچ لحظه‌ای به جز لحظه‌ی حال وجود ندارد که بتوانید کارتان را انجام دهید. آنچه در اختیار شماست زمان حال است. آینده و گذشته هیچکدام در اختیار شما نیستند.

حرفه‌ای شدن

منبع: samuelthomasdavies

بیشتر بخوانید » 11 مهارت نرم کلیدی برای موفقیت حرفه‌ای

ارسال شده در ۷ دی ۱۴۰۰
 • اشتراک گذاری :
 • 38

  لینک دوستان

  دیدگاه ها

  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  از سراسر وب