فرار از روزمرگی با 40 تغییر کوچک

برای فرار از روزمرگی چه تغییرهایی انجام دهیم؟بهترین تغییرهای فرار از روزمرگی چه تغییرهایی هستند؟چگونه با تغییرهای کوچک از روزمرگی فرار کنیم؟چطور از روزمرگی فرار کنم؟راهکارهایی فرار از روزمرگی شامل چه تغییرهایی میشوند؟
در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.
برای فرار از روزمرگی می توانید به ماهیگیری بروید؛ بولینگ بازی کنید؛ عضو یک کلوپ یا انجمن شوید؛ با غریبه ها حرف بزنید و یا در یک برنامه یا دوره آموزشی شرکت کنید. ایده های جالب فرار از روزمرگی در زندگی و یکنواختی را بخوانید.
مجله اینترنتی ماهتوتا-سرویس روانشناسی –آیا اخیرا احساس می‌کنید که هر روزتان برگردانی از روز قبل‌تان است؟ البته داشتن روالی عادی و روزمره در کار‌ها چیز بدی نیست.این موضوع می‌تواند به ما حس امنیت داده و کمک ‌کند که زندگی خود را سازماندهی کنیم.اما بدون شک انجام کار‌ها و برنامه‌های تکراری می‌توانند زندگی را ملالت بار و کسالت آور ‌کنند.از این رو در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا قصد داریم راه‌کارهایی برای فرار از روزمرگی به شما پیشنهاد دهیم.

40 تغییر کوچک برای فرار از روزمرگی

در ادامه یاد خواهیم گرفت که چطور با انجام برخی تغییرات کوچک می‌توانیم شادی و نشاط را وارد زندگی روزمره و ملال آور خود کنیم.

به رستورانی شیک و گران قیمت بروید

اکثر ما هر روز در رستورانی شیک و گران قیمت غذا نمی‌خوریم، بنابراین هر زمان خواستید خود را خوشحال و خشنود کرده و اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید، به رستورانی شیک رفته و خود را به غذایی گران قیمت مهمان کنید.

به ماهیگیری بروید

ماهیگیری را می‌توان یکی از آرامش بخش‌ترین سرگرمی‌ها در نظر گرفت که حتی آن را با یوگا مقایسه می‌کنند. حتی اگر ماهیگیری هم بلد نباشید، فقط نگاه کردن به دریا می‌تواند شما را به طرز خارق العاده‌ای آرام کرده و ذهن‌تان را از ناراحتی و استرس رها کند.
فرار از روزمرگی

فرار از روزمرگی-به دل طبیعت بروید

به تنهایی یا با دوستان خود به دل طبیعت رفته و برای مدتی از فضای شهری فاصله بگیرید. سعی کنید به صدای جیرجیرک‌ها، آواز پرندگان و وزش باد گوش فرا دهید. بودن در طبیعت تاثیری خارق العاده بر سلامت جسم و روح شما دارد.
حتما بخوانید »

به دل جاده بزنید-فرار از روزمرگی

چه کسی گفته است حتما باید به مقصد خاصی بروید؟ گاهی اوقات به دل جاده زدن تنها چیزی است که برای فرار از روزمرگی به آن نیاز دارید. اجازه دهید جاده، راهنمای شما باشد و از این سفر لذت ببرید. اگر نمی‌توانید به سفری کوتاه بروید، در محله‌ها و کوچه‌های ناآشنای شهرتان رانندگی کرده و جاهای جدیدی را کشف کنید.

به سونا و استخر بروید

رفتن به سونا و استخر یکی از بهترین کار‌ها برای تغییر روحیه و رفع خستگی است.

فرار از روزمرگی-بولینگ بازی کنید

بسیاری از ما بولینگ را به عنوان اولین انتخاب برای انجام کاری شاد و مفرح در نظر نمی‌گیریم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای رفع خستگی و داشتن اوقاتی شاد، به دوستان خود زنگ زده و با آن‌ها به بولینگ بروید.
فرار از روزمرگی

به موزه و گالری‌های هنری بروید

حتما نباید به یک شهر یا کشور دیگری سفر کنید تا به موزه یا گالری‌های هنری سری بزنید. اگر به دنبال تغییر در زندگی روزانه خود هستید و در عین حال می‌خواهید کاری ثمربخش انجام دهید، به موزه‌ها و گالری‌های شهرتان سر بزنید.

به تئاتر یا سینما بروید‌

فرار از روزمرگی

فرار از روزمرگی

می‌توان گفت که سینما مکانی جادویی است؛ و برای مدتی شما را به فضا و جهان دیگری برده و کمک می‌کند مشکلات و نگرانی‌های خود را حداقل برای مدت کوتاهی به دست فراموشی بسپارید.


حتما بخوانید » چکیده کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات؛تجربه تلاش برای بیشتر زندگی‌کردن


عضو یک انجمن یا باشگاه شوید

به انجمن یا باشگاه مورد علاقه خود بپیوندید. برای مثال، باشگاه کتابخوانی، باشگاه مادران یا کلوپ حیوانات خانگی.

زیر دوش آواز بخوانید-فرار از روزمرگی

اگر می‌خواهید صبح خود را با شادی و نشاط آغاز کنید، در زمان حمام صبحگاهی خود، زیر دوش آواز بخوانید.
فرار از روزمرگی

در کار‌های داوطلبانه شرکت کنید

سعی کنید با شرکت در کار‌های داوطلبانه، علاوه بر ایجاد حس شادی و نشاط برای خود، دنیا را نیز به مکان بهتر و زیباتری تبدیل کنید.


حتما بخوانید » بهترین زمان خوردن شام برای لاغری چه زمانی است؟


متخصص شوید

موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کرده و هر روز یک متن یا مقاله درباره آن بخوانید. اگر هفته‌ها و ماه‌ها این کار را تکرار کنید، می‌توانید در آن موضوع خبره شده و حتی در شبکه‌های اجتماعی درباره آن بنویسید.

فرار از روزمرگی-پیاده روی کنید

به جای آنکه مستقیم از سر کار به خانه بازگردید، برای یک پیاده روی سریع به یک پارک رفته تا هم چربی بسوزانید، هم افکار خود را سر و سامان دهید و حتی شاید چند پرنده زیبا را تماشا کنید.
فرار از روزمرگی

فضای محل کار یا خانه‌تان را تغییر دهید

گهگاه تغییراتی کوچک در فضای محل کار یا خانه‌تان بدهید. تغییر فضا و محیطی که هر روز در آن به سر می‌برید، می‌تواند باعث افزایش و بهبود روحیه شما شود.


حتما بخوانید » نوردرمانی چیست و برای درمانِ چه مشکلاتی استفاده می‌شود؟


فرار از روزمرگی-با غریبه‌ها حرف بزنید

صحبت با غریبه‌ها شاید ترسناک به نظر برسد، اما واقعا کاری رضایت بخش و خشنود کننده است. سعی کنید در مراکز خرید و فروشگاه‌ها، گفت‌وگویی ساده با دیگران داشته باشید.

ژست بگیرید-فرار از روزمرگی

فرار از روزمرگی

مهم است که بدن و هیکل خود را آن طور که هست، دوست داشته باشید؛ بنابراین برای افزایش عشق به خود، به جلو آینه بروید؛ ژست بگیرید؛ عضلات خود را منقبض کرده و لبخند بزنید.


حتما بخوانید »  آماده کردن فرزند اول برای فرزند دوم در طول بارداری


ظاهر خود را تغییر دهید

برای تنوع هم که شده است مدل مو‌هایتان یا رنگشان را تغییر دهید.

برقصید-فرار از روزمرگی

تحرک و جنب و جوش نوعی فعالیت عالی و شگفت انگیز است که می‌توانید هر زمان و بدون هیچ هزینه‌ای از انجام آن لذت ببرید. پس رقص و جنب و جوش را در برنامه‌های خود بگنجانید.
فرار از روزمرگی

مردم را تماشا کنید

در زمان اوقات فراغت‌تان می‌توانید ناهارتان را بسته بندی کرده و به پارک بروید و از تماشای مردم و شلوغی شهر لذت ببرید.


حتما بخوانید »  تمرینات شکم برای بانوان؛46 حرکت ورزشی مؤثر برای تقویت عضلات


کاری سبکسرانه انجام دهید

به پارک بروید و با خوشحالی لی لی و جست و خیز کنید. یا در صورت امکان در یک مرکز خرید به پشت دراز بکشید و کمی استراحت کنید!

با دوستان قدیمی خود دوباره ارتباط برقرار کنید

مشغله‌های زندگی گا‌ها باعث می‌شوند که ارتباط‌مان با دیگران قطع شود. به شماره‌های ذخیره شده در گوشی‌تان نگاهی بیاندازید تا با نامی برخورد کنید که از خود بپرسید: «نمی‌دانم اوضاع و احوالش چطور است» بعد با او تماس بگیرید و در صورت امکان برای تجدید دیدار، برنامه ریزی کنید.
فرار از روزمرگی

فرار از روزمرگی

روز خود را با چیزی که دوست دارید، شروع کنید

اکثر ما از خواب بیدار می‌شویم، مسواک می‌زنیم، صبحانه می‌خوریم، لباس می‌پوشیم و به سر کار می‌رویم. اما نمی‌دانیم زمانی که بیدار می‌شویم، مغز در بالاترین وضعیت عملکرد خود قرار دارد؛ بنابراین روز خود را با کاری که دوست دارید، شروع کنید. برای مثال چند صفحه از کتاب مورد علاقه‌تان را بخوانید؛ کلیپی خنده‌دار ببینید یا مدیتیشن کنید.

خودتان را به چالش بکشید-فرار از روزمرگی

دوست دارید شما را چطور به یاد بیاورند؟ به این سؤال پاسخ دهید و برای دستیابی به آن تلاش کنید.


حتما بخوانید » مهاجرت؛آسانترین کشورها برای مهاجرت کدام‌اند؟


دفتر روزانه داشته باشید

نوشتن افکار و ایده‌ها به صورت روزانه باعث تشویق و ترغیب شما به متفاوت اندیشیدن می‌شود.
فرار از روزمرگی

در یک برنامه یا دوره آموزشی شرکت کنید

بر اساس علاقه خود در کلاس‌های ورزشی، هنری یا دوره‌های فن بیان و سخنرانی شرکت کنید.

حس کنجکاوی خود را پذیرا باشید

فرار از روزمرگی

یک ذهن کنجکاو به ندرت کسالت و ملالت را تجربه می‌کند. سعی کنید نسبت به تمام چیز‌های اطراف خود توجه نشان دهید. اگر بتوانید در چیز‌های ساده و پیش پا افتاده، زیبایی را پیدا کنید، دیگر هرگز کسل و بی حوصله نخواهید شد.

سخن پایانی فرار از روزمرگی

فرار از روزمرگی کار چندان دشواری نیست. به یاد داشته باشید برای فرار از روزمرگی و تقویت روحیه خود حتما نباید کاری عجیب و غریب انجام دهید. فقط کافی است یکی از کار‌های گفته شده در این مقاله را که باعث خوشحالی و هیجان‌تان می‌شود، انتخاب کنید.
شما برای فرار از روزمرگی خود چه کار‌هایی را انجام می‌دهید؟ لطفا نظرات و پرسش‌های خود را درباره این مقاله با ما و دیگر مخاطبان مجله اینترنتی ماهتوتا به اشتراک بگذارید.
ارسال شده در ۶ مهر ۱۳۹۹
 • اشتراک گذاری :
 • 174

  لینک دوستان

  دیدگاه ها

  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  از سراسر وب