سبک زندگی

انسان‌ها در این خانه‌ها هنوز زندگی میکنند!«فوجیان تالو»

فوجیان تالو

مردم این خانه‌ها را «فوجیان تالو» مینامند.در این خانه‌ها هنوز انسان‌ ها زندگی میکنند،مجموعه‌ای چند طبقه از چندین خانه که از قرن ۱۵ تا ۲۰ در منطقه فوجیان در چین ساخته می‌شدند. دیوار‌های محکم، در‌های فلزی و راهرو‌های زیرزمینی برای فرار هم دارند.همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

فوجیان تالو نوعی از خانه روستایی چینی در سرزمین‌های کوهستانی در جنوب شرقی فوجیان، چین است که بین قرن‌های ۱۲ تا ۲۰ ام ساخته شده‌اند.تالو معمولاً ساختمان‌هایی بزرگ به شکل‌های دایره یا مستطیل به ارتفاع 5 طبقه است که استحکام زیادی دارند و ظرفیت 80 خانواده را دارد.کل ساختمان مانند یک شهر کوچک می‌باشد که امکانات مختلفی را دارد و زمین‌های اطراف ساختمان توسط سنگ و چوپ به ارتفاع 1.8 متر پوشیده شده‌است و در مقابل باد و طوفان مقاوم است و در فصل تابستان هوایی سرد و در زمستان هوایی گرم دارد و دارای تهویه مناسبی است.این نوع ساختمان‌ها نشان دهنده نوع خاصی از زندگی جمعی با سازمان دفاعی و هماهنگ است.در مجموع 46 عدد از این نوع ساختمان در سال 2008 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در این خانه‌ها هنوز انسان‌ها زندگی میکنند!«فوجیان تالو» 5

استان فوجیان چین

در برخورد اول شاید تصور کنید “فوجیان تالو” نام مکانی در کشور چین است، در این صورت هم مرتکب خطا شده اید و هم تا حدودی پاسخ درست را ارائه کرده اید! تالو نام نوعی از خانه های روستایی با معماری خاص در منطقه کوهستانی جونب شرقی استان فوجیان در چین است. با توجه به کوهستانی بودن منطقه، طبیعی است که بیشتر قسمت های این خانه های زیبا از سنگ ساخته شده و بواسطه معماری خاص خود، میان گردشگران محبوبیت زیادی دارند. قدمت تالوها به هزار سال قبل باز می گردد.

انسان‌, خانه‌, زندگی, فوجیان تالو

منطقه فوجیان در میراث جهانی یونسکو

این ساختمان ها معمولا به شکل دایره و بعضا مستطیل نیز بنا شده اند. معمولا تا 5 طبقه ارتفاع دارند و حدود 80 خانوار را در خود جای می دهند. در واقع می توان گفت هر کدام از تالوها شبیه یک شهرک کوچک است که در برابر انواع تغییرات جوی و همچنین تهدیدهایی که در قدیم وجود داشته، استحکام بالایی دارند. تالوها در زمستان؛ هوایی گرم و در تابستان ها نیز هوایی خنک و ملایم دارند زیرا جابجایی هوا در آنها به خوبی صورت می گیرد.

در سال 2008 تعداد قابل توجهی از تالوهای منطقه فوجیان در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. در ادامه سفری کوتاه به فوجیان تالو در کشور چین خواهیم داشت:

در این خانه‌ها هنوز انسان‌ها زندگی میکنند!«فوجیان تالو» 2
در این خانه‌ها هنوز انسان‌ها زندگی میکنند!«فوجیان تالو» 2
در این خانه‌ها هنوز انسان‌ها زندگی میکنند!«فوجیان تالو» 2
در این خانه‌ها هنوز انسان‌ها زندگی میکنند!«فوجیان تالو» 3

انسان‌ها در این خانه‌ها هنوز زندگی میکنند!«فوجیان تالو»

بیشتر بخوانید » ضمیر ناخودآگاه را چگونه مجدد برنامه ریزی کنیم؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا