سبک زندگیآموزشآموزش و ترفند موبایلفناوری

کم کردن مصرف اینترنت گوشی اندرویدی 6 اپلیکیشن برتر

بهترین روش برای کم کردن مصرف اینترنت گوشی اندرویدی کدام روش میباشد؟ برترین اپلیکیشن ها کم کردن مصرف اینترنت گوشی اندرویدی کدام اپلیکیشن ها میباشند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

اینترنت موبایل، جزء مهم‌ترین چیزهایی است که در هنگام استفاده از تلفن همراه، به آن احتیاج داریم. گاهی اوقات، کنترل مصرف اینترنت موبایل کاری بسیار دشوار می‌شود! اکثر ما، هر روز از برنامه‌هایی همچون اینستاگرام و واتساپ و تلگرام استفاده می‌کنیم و این در حالی است که تمامی این برنامه‌ها، برای ارائه خدمات، نیاز به اینترنت دارند. در نتیجه شما بدون وجود اینترنت، نمی‌توانید از اکثر اپلیکیشن‌های موبایل خود استفاده کنید. در دنیایی که اکثر کارها با اینترنت انجام می‌شود، باید بتوانید که مصرف اینترنت خود را در بهترین وضعیت ممکن کنترل کنید.

مصرف اینترنت گوشی

شما راه‌های مختلفی برای کنترل مصرف اینترنت موبایل خود دارید. یکی از این راه‌ها، استفاده از اپلیکیشن‌های این حوزه است. موضوع این مقاله جذاب از مجله اینترنتی ماهتوتا،بررسی 6 برنامه و راه، برای کنترل مصرف اینترنت موبایل است، تا بتوانیم مصرف اینترنت تلفن همراه خود را تا حد ممکن کنترل کنیم و اینترنت خود را بیشتر از قبل ذخیره کنیم. پس با ما همراه شوید تا نگاهی به بهترین برنامه‌های ذخیره اینترنت موبایل بیاندازیم.

DataEye

اپلیکیشن, اندروید, اینترنت, اینترنت گوشی, برتر, گوشی

DataEye یک برنامه بسیار خوب برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت موبایل است. این برنامه، یک راه‌حل اساسی برای حل مشکل استفاده زیاد از اینترنت تلفن همراه است. اپلیکیشن DataEye، میزان استفاده هر برنامه از اینترنت موبایل شما را در مبنای زمان هم نمایش می‌دهد. شما همچنین در این برنامه، امکان بستن دسترسی بعضی از برنامه به استفاده از اینترنت موبایل خود را دارید. بسیاری از افراد طرفدار این برنامه هستند و بسیاری هم از آن انتقادات زیادی می‌کنند.

حتما بخوانید » بهترین اپلیکیشن های (آیفون) و (اندروید) 2022

همچنین این برنامه به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارد، اما تبلیغاتی هم در این برنامه قطعا مشاهده می‌کنید. این اپلیکیشن، فعلا تنها برای گوشی‌های اندرویدی ارائه شده و نسخه ios آن موجود نیست. با استفاده از لینک زیر، شما می‌توانید این برنامه را دانلود کنید و مصرف اینترنت موبایل خود را مدیریت کنید.

دانلود از گوگل پلی

GlassWire

اپلیکیشن, اندروید, اینترنت, اینترنت گوشی, برتر, گوشی

GlassWire هم یکی دیگر از برنامه‌های برتر برای مدیریت استفاده از اینترنت موبایل شماست. همچنین به‌عنوان یک برنامه امنیتی، به‌خوبی کار می‌کند. این برنامه، مصرف اینترنت شما را بر اساس هر برنامه‌ای که روی موبایل شماست، بررسی می‌کند. همچنین اگر یک برنامه در حال استفاده بیش از حد از اینترنت موبایل شما باشد، دسترسی برنامه را برای مدتی معین، محدود می‌کند. رابط کاربری این اپلیکیشن فوق‌العاده است و اکثر کاربران، استفاده از این برنامه را دوست دارند و از آن لذت می‌برند.

حتما بخوانید » بهترین لانچرهای اندروید 8 لانچر سبک و برتر

کاهش مصرف اینترنت گوشی

در واقع ما هیچ نکته منفی از این برنامه در بررسی‌ها پیدا نکردیم تا به شما ارائه دهیم و در عین حال، نکات مثبت این برنامه بیشمار است. این برنامه در دو نسخه پرمیوم و رایگان برای اندروید موجود است که شما می‌توانید ابتدا نسخه رایگان آن را استفاده کنید و در صورتی که از آن رضایت داشتید، به سراغ خرید نسخه پرمیوم بروید. نسخه پرمیوم این برنامه، برای هر ماه حدود ۱۰ دلار قیمت دارد.

دانلود از گوگل پلی

Data saving browsers

اپلیکیشن, اندروید, اینترنت, اینترنت گوشی, برتر, گوشی

مرورگرهای وب، هنوز هم یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای دسترسی به اینترنت هستند. بسیاری از مرورگرها، ویژگی ذخیره اینترنت موبایل هم دارند. برای مثال Opera Mini و UC Browser Mini و Mint Browser و Google Chrome و Phoenix Browser چند نمونه از این مرورگرها هستند. روش کار این مرورگرها به این شکل است که گاهی داده‌ها را فشرده می‌کنند، وضوح تصاویر را کاهش می‌دهند و گاهی اوقات هم بخش‌هایی از یک سایت را به طور کامل حذف می‌کنند.

حتما بخوانید » عمر گوشی ؛ 15 اشتباهی که عمر گوشی هوشمندتان را کم می‌کنند

مصرف اینترنت موبایل

نتیجه این کار، کاهش مصرف اینترنت موبایل شماست. برخی از مرورگرها، افزونه‌های مسدودکننده تبلیغات هم دارند که با بارگذاری نکردن تبلیغات مزاحم، مصرف اینترنت را کاهش می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم تا حتما مطمئن شوید که این گزینه‌ها، روی دستگاه روشن هستند، تا بتوانید در مصرف اینترنت موبایل خود، صرفه‌جویی کنید.

حتما بخوانید »داغ شدن موبایل

شما می‌توانید به‌راحتی اسامی مرورگرهای بالا را در گوگل پلی سرچ کنید و مرورگر دلخواه را دانلود کنید. در ادامه، ما لینک دانلود مرورگر گوگل کروم را برای شما قرار داده‌ایم. این اپلیکیشن کاملا رایگان است و برای استفاده از آن، نیاز به هیچ پرداختی ندارید.

دانلود از گوگل پلی

۴) برنامه‌های Lite یا Go

اپلیکیشن, اندروید, اینترنت, اینترنت گوشی, برتر, گوشی

حتما بخوانید » ریکاوری اس ام اس

برنامه‌های Lite و Go، اصولا برنامه‌هایی سبک‌تر هستند که از نظر مصرف اینترنت هم نسبت به برنامه اصلی، مصرف پایین‌تری دارند. برای مثال چندین برنامه پرطرفدار که نسخه Lite یا Go دارند عبارتند از Facebook Lite و Spotify Lite (در برخی مناطق) و Facebook Messenger Lite و Gmail Go و YouTube Go (در برخی مناطق) و UC Browser Mini

حتما بخوانید » آموزش اضافه کردن صدا به فیلم

کاهش مصرف اینترنت موبایل

این برنامه‌ها، نه تنها سریع و سبک اجرا می‌شوند، بلکه معمولا از اینترنت کمتری، نسبت به همتایان خود (در اندازه کامل) استفاده می‌کنند. شما می‌توانید همه آن‌ها را به صورت رایگان دانلود کنید. با این حال، برخی از برنامه‌ها مانند Spotify Lite، هنوز هم رایگان نیستند و شما نیاز به خرید اشتراک از آن‌ها دارید. در ادامه لینک دانلود یکی از این برنامه‌ها، یعنی Facebook Lite را برای شما قرار داده‌ایم که کاملا رایگان است.

دانلود از گوگل پلی

تنظیمات تلفن همراه شما

مصرف اینترنت گوشی
مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشیم صرف اینترنت گوشی مصرف اینترنت گوشی

اندروید، ویژگی‌هایی همچون ذخیره اینترنت همراه دارد که می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها، در بخش تنظیمات تلفن همراه خود استفاده کنید. در عکس بالا، آموزش مرحله به مرحله فعال کردن این امکان را به شما آموزش می‌دهیم. همچنین شما می‌توانید برای میزان مصرف اینترنت هر برنامه، عددی را تعیین کنید. اگر برنامه مورد نظر، از عدد مورد نظر شما، اینترنت بیشتری مصرف کند، تلفن همراه شما سریعا یک هشدار به شما ارسال می‌کند تا از آن مطلع شوید.

حتما بخوانید » غیرفعال کردن تایپ خودکار

در نهایت، تقریبا تمام گوشی‌های اندرویدی، حالت ذخیره اینترنت دارند. همچنین این ویژگی، تعدادی از مصرف‌های اینترنت (به صورت پس‌زمینه) که شما متوجه آن نمی‌شدید، را محدود می‌کند تا مصرف اینترنت شما، کاهش پیدا کند. شما برای انجام کارهایی که در بالا گفتیم، نیاز به نصب هیچ اپلیکیشنی ندارید و تنها کافی است که به بخش تنظیمات موبایل خود مراجعه کنید!

حتما بخوانید » راز کهکشان دوگانه‌ی عجیب در تصویر هابل کشف شد 2022

سخن پایانی

مبلغ اینترنت موبایل، هر روز افزایش می‌یابد و تحمل این موضوع برای کسانی که مصرف بالایی از اینترنت دارند، واقعا سخت است. حال ما سعی کردیم تا در مقاله بالا، یک راه چاره به این افراد معرفی کنیم تا هم از اینترنت استفاده کنند و هم آن را مدیریت کنند تا مجبور نشوند که بسته جدید اینترنت را زودتر از موعدی که در ذهن خود دارند، خریداری کنند. پس با انجام یکی از موارد بالا، به‌راحتی اینترنت خود را نسبت به قبل ذخیره کنید تا بدون استرس و طبق برنامه از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید » کنترل تلویزیون با موبایل

شما چگونه میزان مصرف اینترنت موبایل خود را مدیریت می‌کنید؟ راه‌ها و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران مجله اینترنتی ماهتوتا به اشتراک بگذارید.

منبع » Androidauthority

در ادامه بخوانید » چطور رمز وای‌فای در گوشی اندرویدی را مشاهده کنیم؟ 2022

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا